Петр Фіала високо оцінив єдність Європейського Союзу у відповідь на напад росії на Україну. Він заявив: «Політична та військова підтримка України з боку ЄС є життєво важливим інтересом усього Союзу».
Під час свого головування Чеська Республіка зосередиться на п’яти тісно пов’язаних пріоритетних сферах:
- управління кризою біженців і післявоєнне відновлення України;
- енергетична безпека;
- зміцнення обороноздатності Європи та безпеки кіберпростору;
- стратегічна стійкість європейської економіки;
- стійкість демократичних інститутцій.
Прем’єр-міністр Чехії заявив, що підготовка післявоєнної реконструкції України, а також спільні європейські проєкти, такі як REPowerEU, спрямовані на звільнення ЄС від залежності від Росії, будуть важливими завданнями чеського головування. Водночас він вважає, що «кожна держава-член повинна мати можливість обрати ту енергетичну суміш, яка найкраще відповідає її умовам і яка дозволить їй також досягти кліматичних цілей».
Під час свого президентства Чехія прагнутиме покращити обороноздатність держав-членів ЄС, скоротивши ланцюжки поставок, поглибивши вільну торгівлю, гарантуючи продовольчу безпеку та посилюючи стійкість демократичних інститутів, поінформував Петр Фіала.
Під час свого виступу на засіданні Європарламенту Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що перед Євросоюзом під час головування Чехії в Раді ЄС стоять величезні завдання: «Переосмислити, перебудувати, відновити. Звісно, слово перебудова має на увазі, насамперед, відбудову України. Я щойно повернулася з конференції із відбудови в Лугано. Там ми почули дуже ефектну презентацію плану відновлення України. Представники понад 40 країн і міжнародних організацій погодилися щодо принципів Лугано: відбудова, очолювана Україною, спрямованість на реформи, прозорість, підзвітність і верховенство права, демократична участь, гендерна рівність та залучення, а також сталість. Це хороші принципи, але тепер ми повинні наповнити їх життям».
Урсула фон дер Ляєн визнала, що ніколи раніше Євросоюз не мав справу з таким масштабним завданням із реконструкції. Тому для успішної його реалізації має використати усі можливі інструменти. Також Президентка Єврокомісії впевнена, що від подальшого розширення Європейський Союз лише виграє.
Нагадаємо, раніше голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що дуже важливо використати час, коли Чехія головуватиме в Раді ЄС, для подальшої роботи із реалізації євроінтеграційних завдань України: «Невдовзі почнеться головування Чехії у Європейському Союзі, а пізніше Швеції, і це додаткові можливості для України. І не використати ці можливості було б непаравильним», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе 28 червня під час неформального засідання Бюро Парламентського Комітету Асоціації Україна – ЄС. Водночас вона наголосила, що для України важливо виконати більшість із вимог Європейської Комісії уже до кінця цього року.
Ще за розділом
“Новини”
17 січня 2025 14:00
15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулася зустріч із делегацією німецьких парламентарів
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53