Європейський Парламент 16 грудня ухвалив жортску резолюцію, у якій заявив, що посилення військової загрози та будь-яка агресія проти України дорого обійдеться Москві. Йдеться як про політичні, так і про економічні наслідки.

У резолюції, за яку проголосували 548 депутатів (69 проти та 54 утрималися), Європарламент засуджує нинішнє потужне нарощування російської армії на кордоні з Україною. Євродепутати вимагають від РФ негайно вивести свої сили та припинити погрожувати Україні.

У документі наголошують, що нарощування військових дій є загрозою миру, стабільності та безпеці у Європі загалом. Воно також є інструментом для отримання політичних поступок від Заходу за рахунок України, кажуть євродепутати.

Щодо прагнення України приєднатися до НАТО, у тексті наголошують, що «вибір будь-якої держави стати членом Альянсу не повинен бути предметом схвалення третьої держави». Тому Росія має припинити спроби затягти сусідів до своєї «сфери впливу», визначаючи у такий спосіб їхнє майбутнє.

Росія має заплатити високу економічну та політичну ціну за нову агресію

ЄС має бути готовим надіслати Росії суворе попередження про те, що військові дії проти України будуть не тільки неприйнятними, але й матимуть високу економічну та політичну ціну, йдеться у тексті резолюції Європарламенту. Країни ЄС мають бути готовими швидко домовитися про суворі економічні та фінансові санкції проти російського уряду для подолання безпосередніх загроз, а не чекати на вторгнення.

«Будь-який новий пакет санкцій має стосуватися російського офіцерського корпусу і військових керівників, причетних до планування можливого вторгнення, а також найближче оточення та олігархів «в орбіті російського президента та їхніх сімей». Санкції мають також стосуватися замороження фінансових і фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення Росії з платіжної системи SWIFT, націлення на сектори, важливі для російської економіки, а також зрив фінансування розвідувальних служб Росії», — йдеться в документі.

Зменшити залежність від російської енергетики

Депутати Європарламенту також вимагають від ЄС вжити дієвих заходів, щоб зменшити залежність від російського імпорту енергоносіїв і проявити сильнішу енергетичну солідарність з Україною. Це має бути зроблено шляхом налагодження тіснішого взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.

У резолюції закликають не вводити в експлуатацію газопровід «Північний потік-2», незалежно від того, чи відповідає він у певний момент положенням газової директиви ЄС.

Дотримуватися домовленостей про припинення вогню

Парламент також закликає Росію та підтримуваних нею сепаратистів на Сході України дотримуватися угод про припинення вогню. Крім того, євродепутати закликають Москву конструктивно брати участь у «нормандському форматі» (сюди входять Німеччина, Росія, Україна та Франція) та дотримуватись міжнародних зобов'язань за Мінськими угодами та Конвенцією ООН з морського права.

У резолюції також висловлюється повна підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Рішення Європейської Ради

Європейська Рада напередодні також наголосила на невідкладній необхідності для Росії деескалації напруги, спричиненої посиленням нею військової міці уздовж кордонів з Україною. Про це йдеться у підсумковому комюніке грудневого саміту Євроради.


«Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та високу ціну, включно з обмеженнями, скоординованими з партнерами», — йдеться у документі. Європейська Рада також підтвердила повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 січня 2025 14:00
15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53