Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь у вебінарі «Зелена угода ЄС та зелений перехід України».

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що Європейський зелений курс, який має на меті до 2050 року зробити континент вільним від викидів парникових газів, це питання не лише захисту довкілля. Йдеться про виживання людства загалом.

 

Перед викликом таких масштабних змін, як декарбонізація економіки, відмова від викопного палива, Україна не має залишатися наодинці — переконана голова Комітету: «Можна запровадити CBAM (Механізм коригування вуглецю на кордоні), але не можна звести стіни, які б не пускали вуглець з України до ЄС. Тому інструменти розв’язання цих проблем і досягнення цілей мають бути напрацьовані разом. Я переконана, що варто зараз вести мову про кліматичний «план Маршалла »для України».

 

Щоби говорити з ЄС про такі масштабні речі, українська влада, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе, має показати реальну готовність до зеленої трансформації. Натомість, на її думку, особливих успіхів у напрямі реалізації зеленої трансформації в Україні не спостерігається. Приміром, Фонд енергоефективності, який допомагає модернізувати і зробити енергоефективними старі помешкання українців, був під загрозою протягом останніх двох років. Якщо ж поглянути на новий бюджет України, — очевидно, що підтримка викопних джерел лише зростає. Тобто Україна рухається у протилежному напрямі. «Ми маємо відійти від імітації зеленої трансформації, а почати дієвий діалог із залученням усіх зацікавлених сторін всередині країни, з бізнесом, громадянським суспільством та з нашими європейськими партнерами», — закликала голова Комітету. Вона також зауважила, що в напрямі зеленої трансформації бракує співпраці на парламентському рівні, а також дієвої координації зусиль на міжкомітетському рівні у Верховній Раді: «Ми були першим Комітетом, який у вересні минулого року ініціював Комітетські слухання про те, як країна працює над імплементацією Європейської Зеленої угоди. Але поки у нас немає міжсекторальної співпраці, міжкомітетської співпраці у Парламенті, немає розуміння важливості цих питань». 

 

Голова Комітету вважає, що в Україні наразі немає політичного лідерства загалом у питанні зеленої трансформації, тому країна ризикує залишитися осторонь важливих глобальних перетворень, а потім доведеться бігти за потягом, намагаючись застрибнути в останній вагон. «Йдеться навіть не про те, встигнемо ми чи ні. Це питання виживання нашої економіки», – каже Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона переконана, що Україна має розглядати Європейський зелений курс як інструмент економічного зростання та переходу до клубу країн постіндустріальної епохи. Декарбонізація — це не лише арифметичне зменшення споживання. Це нові технології, інноваційні бізнеси, нові робочі місця. І все це може розвиватися в Україні, підсумувала Голова Комітету.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 січня 2025 14:00
15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53