Президент Європейської Ради у своєму виступі під час спільної прес-конференції з Президентом Володимиром Зеленським заявив, що прибув до України з чітким меседжем — без України немає Європи. «Ми поділяємо спільні цінності: демократію, верховенство права, повагу до міжнародного права та прав людини. ЄС є найнадійнішим партнером України», — запевнив Шарль Мішель.
Напередодні Голова Євроради відвідав лінію зіткнення на Сході України. За його словами, трагедією є те, що люди продовжують гинути у війні, яка вже сьомий рік триває на європейському континенті в 2021 році. «Я хочу підтвердити непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», — заявив Шарль Мішель. На його думку, надзвичайно важливою є повна імплементація Мінських угод. «Це шлях до миру, і ми будемо продовжувати повною мірою підтримувати дипломатичні зусилля щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», — запевнив Президент Європейської Ради. Він наголосив, що Росія не є посередником, а стороною конфлікту. «Будь-яка країна повинна вільно обирати свій курс без втручання іноземних держав. Україна вільно обрала власний євроатлантичний курс», — заявив Шарль Мішель.
Боротьба з COVID-19 — це ще один виклик, з яким Україні та ЄС, за словами Шарля Мішеля, доводиться протистояти сьогодні. Голова Євроради відвідав центр вакцинації у Києві. Він зауважив, що ЄС вже надав Україні 190 мільйонів євро для боротьби з коронавірусом, на додаток до 1,2 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Президент Європейської Ради нагадав, що саме Євросоюз допомагає Україні отримати доступ до вакцин проти COVID-19, в тому числі і через механізм COVAX, який широко підтримується і фінансується ЄС. «Фонд COVAX виділив значну кількість вакцин Україні. Я особисто подбаю, щоб пришвидшити доставку», — пообіцяв Шарль Мішель.
Голова Євроради також запевнив, що Європейський Союз залишається відданими зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Угода про асоціацію між Євросоюзом та Україною, за його словами, є найбільш амбіційною, всеосяжною угодою, яку ЄС будь-коли укладав зі своїми партнерами. Зараз, за словами Шарля Мішеля, Європейський Союз є головним експортним ринком України. Тисячі українських компаній користуються можливістю експортувати свої товари в Євросоюз. «Ми будемо продовжувати розвивати нашу галузеву співпрацю, в тому числі шляхом підтримки цифрової економіки та зеленого порядку денного», — запевнив Шарль Мішель.
Водночас, за словами Президента Європейської Ради, в рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна взяла на себе серйозні зобов'язання щодо проведення масштабних реформ. Він відзначив, що Україна вже досягла значного прогресу на цьому шляху, але дуже важливо продовжувати боротьбу з корупцією та інші реформи не збавляючи швидкості. ЄС, за словами Шарля Мішеля, підтримує українську владу у відновленні довіри українського народу до судової системи та у подоланні корупцієї, адже це сподівання українського народу, який вийшов на Майдан, сподіваючись на зміни. Голова Євроради був глибоко зворушений перебуванням на Майдані Незалежності, у Києві. «Пам‘ятаю власні емоції, коли бачив цинізм тих, хто вбивав громадян, які піднялись на захист свободи і гідності. Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною. Ми поділяємо цінності свободи, демократії та верховенства права», — підсумував Шарль Мішель.