«Ми вітаємо ухвалення Верховною Радою земельної реформи і сподіваємось на ухвалення закону про банківську діяльність у другому читанні. Це важливі реформи, які відкривають шлях для отримання такого необхідного для України кредиту від МВФ та макрофінансової допомоги від ЄС, ми також наполегливо підтримуємо всі зусилля українського Парламенту та його членів у боротьбі з корупцією на всіх рівнях і будемо дуже уважно стежити за всіма подіями в цьому напрямі.
Ми також розуміємо рішення Верховної Ради повернути проєкт закону про внесення змін до національного бюджету на 2020 рік до головного Комітету. Це дасть можливість врахувати соціально-економічні наслідки пандемії COVID-19 для населення України, а також вторинні наслідки, такі як нарощування дезінформації. У цьому контексті важливішою, ніж будь-коли, є роль суспільного мовника для надання громадянам надійної інформації та попередження про дезінформаційні кампанії.
У ці важкі часи кризи ми стоїмо разом з Україною — нашою близькою сусідкою та важливим партнером. Ухвалення пакету підтримки у розмірі близько 80 мільйонів євро для допомоги Україні в боротьбі з пандемією COVID-19 є відчутною ознакою солідарності Євросоюзу з українським народом. Підтримка ЄС також повинна забезпечувати надання всього необхідного медичного обладнання у постраждалі від конфлікту регіони. У цьому контексті ми закликаємо Російську Федерацію чинити вплив на озброєні формування, які вона підтримує, щоб гуманітарним організаціям, таким як Міжнародний комітет Червоного Хреста, було надано повний доступ на окуповані території, щоб оцінити потреби медичних працівників. На основі цієї оцінки слід забезпечити всю необхідну гуманітарну допомогу та забезпечити необхідними засобами медичні установи, щоб допомогти усім українцям, які постраждали від конфлікту.
Ми ще раз підтверджуємо свою прихильність до санкцій ЄС, пов'язаних із усіма порушеннями Росією суверенітету і територіальної цілісності України. Нинішня надзвичайна ситуація жодним чином не виправдовує скасування санкцій, аж доки Україна зможе повністю відновити контроль над своєю територією. У цьому контексті ми рішуче засуджуємо указ президента РФ, який включає більшу частину Криму та Севастополя до переліку територій Російської Федерації, на яких неросійським громадянам заборонено володіти землею».
Заяву підписали:
Девід МакАллістер (EPP, DE), голова Комітету Європейського парламенту із закордонних справ,
Вітольд Ващиковський (ECR, PL), голова делегації Європейського парламенту в Комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС,
Майкл Галер (EPP, DE), постійний доповідач Європейського парламенту з питань України та провідний член з питань України в Координаційній групі підтримки демократії та виборів (DEG),
Віола Фон Крамон-Таубадель (Зелені / EFA, DE), заступник голови делегації Європейського парламенту в Комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС,
Траян Басеску (EPP, RO), заступник голови делегації Європейського парламенту в Комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС.
Ще за розділом
“Новини”
22 листопада 2024 17:44
19 листопада 2024 08:58
14 листопада 2024 18:40
14 листопада 2024 18:18
12 листопада 2024 18:07
11 листопада 2024 12:05
05 листопада 2024 18:29
05 листопада 2024 07:51
04 листопада 2024 09:48
31 жовтня 2024 10:29