Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

14 липня 2015, 15:41

14 липня 2015 року під головуванням І. Геращенко відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції

У ході засідання члени Комітету розглянули низку законопроектів, з опрацювання яких Комітет було визначено  головним, зокрема: Проект Закону України «Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Європейським Союзом про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове та технологічне співробітництво» (реєстр.№0040 від 30.06.2015), який стане важливим кроком на шляху інтеграції України до ЄС і дозволить відновити дію Угоди між Україною та Європейським Союзом про наукове і технологічне співробітництво, яка є базовим документом у для співробітництва між Україною та ЄС у сфері науки і технологій.

Реалізація Угоди сприятиме інтеграції української науки до європейського наукового простору, збереженню наукового потенціалу України, залученню інвестицій та технічної допомоги до наукової сфери нашої держави. Набуття Угодою чинності стане правовим підґрунтям для розвитку співробітництва між українськими та європейськими вченими.

Проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу Горизонт 2020 - Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020)  (реєстр.№0044 від 30.06.2015), прийняття якого є необхідним для набуття чинності Угодою між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу Горизонт 2020 - Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020). Асоційована участь України в Програмі «Горизонт 2020» дозволить розширити можливості участі українських науково-дослідних організацій та університетів у сфері європейських наукових досліджень, сприятиме всебічному розвитку партнерських взаємовідносин між Україною та ЄС.

Проект Закону України про ратифікацію Меморандуму про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв'язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн євро (реєстр.№0048 від 08.07.2015), метою якого є надання згоди на обов’язковість для України залучення кредиту KfW для інвестицій у відбудову та модернізацію інфраструктури регіонів східної частини України. Зокрема, ці інвестиції мають охоплювати такі сфери, як транспорт, енергетика, теплопостачання, енергоефективність, водопостачання, водовідведення, соціальна інфраструктура, відновлення та будівництво житла.

Проект Закону про ратифікацію Конвенції між Урядом України та Урядом Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та доходи від відчуження майна і Протоколу до неї (реєстр.№0049 від 09.07.2015) підготовлено з метою виконання  внутрішніх державних процедур, необхідних для того, щоб Конвенція і Протокол до неї набули чинності у стосунках між двома країнами.

Також у ході засідання було обговорено персональний склад Науково-експертної ради при Комітеті Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.