Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

22 червня 2015, 10:13

Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради України запрошує до участі в проекті «Парламентська експертна група»

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає величезний обсяг законопроектної роботи. Всього відповідно до зобов’язань за Угодою необхідно імплементувати понад 350 актів законодавства ЄС, при цьому до 2017 року – майже половину з цього переліку.

Цей напрям сьогодні є пріоритетом у законотворчій діяльності Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України. Абсолютна більшість законопроектів, які вносяться до парламенту, спрямовуються на експертизу до Комітету на предмет відповідності актам права Європейського Союзу, а також відповідним зобов’язанням України. На розгляді Комітету зараз перебуває понад 1300 законопроектів. Ця тенденція свідчить про зростання уваги до імплементації Угоди про асоціацію та її роль у формуванні порядку денного законотворчого процесу.

Водночас, ця інтенсивна законотворча діяльність потребує якісного експертного супроводу, реагування експертів на відповідність норм законопроектів положенням Угоди та актів законодавства ЄС. Системна експертиза законопроектів, їх своєрідний "скрінінг" допоможуть народним депутатам України зрозуміти суть Угоди та відповідних актів права ЄС. 

За ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Фундації «Відкрите суспільство», а також за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочато створення парламентської експертної групи з права ЄС, яка буде проводити моніторинг та експертизу законопроектів, сприяючи належному їх розгляду Верховною Радою України.

З 28 травня до 30 червня 2015 року проводиться конкурсний набір експертів. Для участі в конкурсі запрошуються насамперед кандидати, що мають вищу юридичну чи економічну освіту (ступінь магістра) у сфері міжнародного та європейського права, та стаж роботи за фахом. Учасники конкурсу отримають тестове завдання для аналізу законопроектів, за результатами виконання якого конкурсна комісія прийме рішення щодо включення кандидата до складу експертної групи.
Для участі в конкурсі необхідно надіслати резюме та короткий мотиваційний лист на адресу contest@osf.org.ua, з копією на  comeuroint@rada.gov.ua,  вказавши в темі листа «на конкурс: Парламентська експертна група».