Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Зустрічі
12 червня 2023, 08:13

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з представниками італійського руху MEAN

Представники італійського руху MEAN (Європейський Рух Ненасильницьких Дій) розуміють значення українського суспільства, його провідну роль у протидії російській агресії на різних рівнях і представили свої ідею, як у взаємодії з нашим громадянським суспільством краще пояснити європейцям, зокрема італійцям, чим керуються українці, борючись із окупантами. Адже, на жаль, на Заході досі є люди, які потрапляють під вплив російської пропаганди і не розуміють загарбницької та геноцидної природи цієї війни.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала активістам MEAN за допомогу Україні та українцям. Вона зауважила, що саме український народ є тією силою, яка в найтемніші часи тримає свою країну: «Дух українців, їхня неймовірна здатність у кризових ситуаціях негайно мобілізуватися та вибудовувати горизонтальні зв’язки, надавати підтримку одне одному – саме це дало Україні можливість вистояти і вести боротьбу з окупантами».

Голова Комітету зауважила, що Україна сьогодні — це політична нація — єдина, незважаючи на різність в етнічному походженні, релігії та інших питаннях. «Під час Революції Гідності усі релігії і церкви, які є в Україні, були на Майдані. Усі, окрім однієї — Московської православної, яка, насправді є представницею російського КДБ. Така ж єдність є і зараз в Україні. Мені дуже б хотілося, щоб світ дізнався, які ми, українці», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також закликала італійських активістів поширювати правду про війну в Україні, бо російська пропаганда у вільному світі все ще є надзвичайно потужною. « Підірвавши дамбу в Каховці росіяни ще раз показали, що вони здатні на найбільше зло. І мені було дуже сумно бачити й читати, як відомі західні медіа коментували цю рукотворну, найбільшу за десятиліття катастрофу. Вони ставили питання — хто скоїв цей злочин, тоді, як абсолютно чітко зрозуміло, що саме росіяни цю вибухівку заклали і її підірвали.
Тому нам треба працювати над подоланням проросійських наративів. Попри втому, попри виснаження ми маємо продовжувати роботу», — підсумувала голова Комітету.