Головна > Текстові публікації > Новини
23 червня 2015, 12:39

Децентралізація має дати регіонам реальні повноваження і кращі послуги громадянам

У Верховній Раді відбувся третій семінар-круглий стіл в рамках проекту «Рада за Європу» на тему «Регіональна політика в контексті Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС». Народні депутати України, представники уряду та провідні експерти України та ЄС, що взяли участь у круглому столі, обговорили проблеми впровадження реформи децентралізації, нову регіональну політику в Україні та транскордонне співробітництво. Круглий стіл організовано за підтримки Української частини Парламентського комітету асоціації, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування у рамках проекту «РАДА за ЄВРОПУ», що впроваджується Лабораторією законодавчих ініціатив та фінансується Європейським Союзом.  

«Справжнього процвітання та благополуччя можна досягнути лише тоді, коли держави дають своїм регіонам можливість розвивати їхній потенціал і приймати хоча б деякі рішення щодо інвестицій у їхнє майбутнє», - сказала на відкритті круглого столу Хуана Мера Кабелло, Радник, керівник відділу економічного співробітництва та територіального розвитку Представництва ЄС в Україні.  ЄС вітає і підтримує кроки, зроблені центральною владою для реформи децентралізації -  поправки до бюджету і Податкового кодексу, ухвалення законів про співробітництво територіальних громад, добровільного об'єднання територіальних громад, а також роботу щодо плану дій з реалізації Стратегії регіонального розвитку. Водночас, учасники дискусії зазначили, що для завершення децентралізації потрібно ухвалити зміни до Конституції України, закони про місцеве самоврядування, про зміни адміністративно-територіального устрою, органів з  самоорганізації населення поправки до низки галузевих законів у сфері освіти, охорони здоров'я, землі і води кодів тощо.

"Угода про Асоціацію між Україною та ЄС має на меті наближення стандартів життя українців до європейського рівня.  Для цього ми маємо зробити швидкі реформи. Українська частина Парламентського комітету асоціації є платформою для обговорення такого плану змін і реформ.  Важливо,  щоби план реформ розроблявся і втілювався у співпраці з громадянським суспільством. Наш Парламентський комітет Асоціації (ПКА) вітає проведення заходів для розгортання цих реформ, які будуть найкращою відповіддю України Путіну і сепаратистам"- зауважив Остап Семерак, Голова Української частини Парламентського комітету асоціації.

Хоча в процесі децентралізації у парламентській коаліції виникають суперечки щодо інструментів впровадження цієї реформи, залишається спільна мета – підвищення рівня життя громадян: «Політика децентралізації та стимулювання регіонального розвитку – є одним із пріоритетів державної політики України протягом останнього часу. Угода про Асоціацію між Україною та ЄС створює необхідні передумови для впровадження нових підходів у регіональній політиці, а особливо у питанні забезпечення транскордонного співробітництва. Нову регіональну політику варто розуміти як політику розвитку, інновацій та стимулювання інвестиційної діяльності, а також створення нових робочих місць в Україні,» - сказав Олексій Гончаренко, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Учасники «круглого столу» обговорили досвід успішного проведення реформи децентралізації, зокрема, у Польщі, та склали рекомендації  для центральної і регіональної влади щодо поліпшення поінформованості громадян про мету децентралізації, ефективні способи проектування та фінансування проектів розвитку у регіонах України за участі  фондів ЄС та державного бюджету України.