Головна > Текстові публікації
16 лютого 2016, 11:04

15 лютого 2016 року під головуванням голови Комітету І. Геращенко відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції за участю заступника Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції О.Зеркаль

Народні депутати підтримали проект Закону реєстр.№0083, прийняття якого сприятиме поглибленню добросусідських відносин із Словацькою Республікою та підвищенню міжнародного авторитету України.
У ході засідання члени Комітету розглянули низку законопроектів, спрямованих на виконання критеріїв в рамках виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, зокрема, проекти законів реєстр.№№4054, 4055, 4056 та 3787.
Народні депутати прийняли рішення рекомендувати головним Комітетам внести проекти законів реєстр.№№ 4054, 4055 та 4056 на розгляд Верховної Ради України для прийняття їх за основу. 
Проект Закону реєстр.№4054 підготовлено з метою забезпечення належного виконання рекомендацій ЄС, що має важливе значення для прискорення візової лібералізації, та забезпечення застосування інститутів "спеціальної конфіскації" і "арешту на майно" у чіткій відповідності з європейськими стандартами. Прийняття Закону реєстр.№4055 дасть змогу виконати рекомендації Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії та удосконалити правові засади організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечити прозорість в діяльності конкурсних комісій з призначення на відповідна пjсади в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Прийняття проекту Закону реєстр.№4056 забезпечить Національне агентство інструментами з ефективного розпорядження активами у відповідності з положеннями згаданої Директиви ЄС від 3 квітня 2014 року 2014/42/EU, що у свою чергу дасть змогу виконати міжнародні зобов'язання України перед Європейським Союзом у цій частині.
Члени Комітету прийняли рішення, що положення законопроекту реєстр.№3787 аналогічні тим, що регулюються на рівні національного законодавства країн-членів ЄС, а тому не потребує висновку Комітету на предмет відповідності праву (acquis) ЄС.
Народні депутати розгянули та взяли до відома звіт «Про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році». Народні депутати наголосили на необхідності створення посади Віце-прем`єр-міністра України з птань європейської інтеграції, створення структури, основною діяльністю якої було б здійснення експертизи та перекладу актів законодавства ЄС, а також активізувати діалог з представниками українського бізнесу в контексті ЗВТ. 
Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції наголосила на важливості роботи Парламенту в контексті прийняття пакету законопроектів, спрямованих на виконання критеріїв в рамках виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
Члени Комітету прийняли рішення звернутися до трьох обраних членів Національного агенства  з питань запобігання корупції з проханням розпочати повноцінну діяльність у зазначеній структурі.