Головна > Текстові публікації > Новини
18 червня 2020, 15:17

Рада ЄС ще на рік продовжила санкції проти РФ через незаконну анексію Криму

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення продовжити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією до 23 червня 2021 року.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Обмежувальні заходи стосуються заборони імпорту продуктів чи товарів з Криму та Севастополя до ЄС, поширюються на інфраструктурні проєкти, фінансові інвестиції і туристичні послуги в Криму чи Севастополі. Крім того, на експорт певних товарів і технологій до кримських компаній або для використання в Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичній галузях, а також для розвідки, роробки та видобутку нафти, газу та корисних копалин на півострові.

Як зазначено в декларації Верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки від 16 березня 2020 року, ЄС не визнає незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права.

Уперше ЄС запровадив санкції проти Росії у червні 2014 року у відповідь на порушення територіальної цілісності України. Інші заходи ЄС через воєнне втогрнення РФ до України включають економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, а також індивідуальні обмежувальні заходи.