Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

16 жовтня 2020, 11:10

Дозволити дистанційні автошколи та усунути дискримінацію жінок, які є самозайнятими особами

На засіданні 16 жовтня Комітет з питань інтеграції України до ЄС розглянув проєкти законів, які пропонують ці та інші ініціативи.

 

Такими, що не суперечать праву ЄС, Комітет назвав законопроєкти:

 

  • №3829 щодо умов та порядку забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів Моторним (транспортним) страховим бюро України. Проєкт, за своєю метою, не суперечить Угоді про асоціацію, але потребує доопрацювання в частині захисту конфіденційності та добровільності розкриття інформації, як це передбачено в Директиві 2009/138. 
  • Проєкт Закону №3569 щодо імплементації законодавства Європейського Союзу про порядок допуску до керування транспортними засобами. Документ пропонує надати право людям вивчати правила дорожнього руху не лише в спеціалізованих автошколах, а навіть самостійно. А практичні іспити з водіння, пропонує проєкт, — буде приймати екзаменатор з водіння. За висновком Комітету, законопроєкт спрямований на виконання Угоди про асоціацію, частково узгоджується з положеннями права ЄС, однак не повною мірою враховує норми Директиви 2006/126/ЄС, а відтак — потребує доопрацювання.
  • Проєкт Закону №3969 про внесення змін до Водного кодексу України щодо уточнення переліку первинних водокористувачів. Документ не суперечить  цілями Угоди про асоціацію, однак потребує подальшого доопрацювання.
  • Законопроєкт №3831 про внесення зміни до статті 20 Закону України «Про відпустки», який пропонує усунути дискримінацію жінок, які є самозайнятими особами. Документ, зокрема, пропонує надавати матерям-самозайнятим підприємицям відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставі документа, який підтверджує, що мати дитини зареєстрована як фізична особа-підприємець. Цей проєкт, за висновком Комітету, не суперечить цілям Угоди про асоціацію та праву ЄС.

 

Таким, що не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України члени Комітету назвали проєкт Закону №3631 щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів. Проєкт Закону, за висновком Комітету, не відповідає зобов’язанням України за Угодою про асоціацію та праву ЄС, а саме: Директиві 2004/35/ЄС та Директиві 2011/92/ЄС.

 

До засідання Комітету доєдналася Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона поінформувала членів Комітету про результати 22-го саміту ЄС-Україна, що відбувся 6 жовтня у Брюсселі.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе поцікавилася, які проєкти законів на виконання Угоди про асоціацію з ЄС готує Уряд України та профільні міністерства. Пані Стефанішина повідомила, що у Верховній Раді на сьогодні зареєстровано близько 20 таких законопроєктів. Найближчим часом, за словами Віцепрем’єрки, буде представлено близько 10 нових проєктів на виконання Угоди, зокрема, про енергетичну ефективність, про захист прав споживачів, також щодо захисту інтелектуальної власності та комплексні зміни до митного законодавства. 

Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила на важливості ухвалення закону про судоустрій та статус суддів, який би відповідав висновкам Венеційської комісії та рекомендаціям міжнародних партнерів. Реформа судової системи є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги від ЄС. Ольга Стефанішина заявила, що першу частину згаданих законодавчих змін у сфері судоустрою вже опрацьовано у Комітеті з правової політики, наразі завершується робота над другою.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС також зауважила, що Україна вперше на саміті з ЄС отримала заклик від європейських партнерів деолігархізувати країну. Ольга Стефанішина вважає, що процес деолігархізації може відбуватися через європейську інтеграцію, зокрема, шляхом створення відкритих, прозорих та конкурентних умов на ринку. Члени Комітету та Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції домовилися координувати зусилля у процесі роботи над євроінтеграційними завданнями України.