Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

26 серпня 2020, 11:58

Україна отримає півмільярда євро кредитів від ЄІБ на ремонт та будівництво доріг

Напередодні Верховна Рада України ухвалили два законопроєкти про ратифікацію фінансових угод з Європейським інвестиційним банком. 

 

В рамках Фінансової угоди «Європейські дороги України ІІІ (Проєкт «Розвиток транс’європейської транспортної мережі»)» між Україною та Європейським інвестиційним банком» Україна отримає кредит на загальну суму 450 мільйонів євро. Позика буде складатися з трьох траншів: перший у розмірі 100 млн євро — на проведення капітального ремонту ділянки дороги М-05 Київ – Одеса в Черкаській області, другий — 80 млн євро - на будівництво північної частини об'їзної міста Львова, і третій — 270 млн євро на проведення капітального ремонту ділянки М-05 Київ – Одеса в Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. Кредитна угода почне діяти у 2021 році. Кінцевий термін погашення кредиту – 2035 рік.

За ці кошти буде капітально відремонтовано 314 км автошляху М-05 Київ-Одеса, збудовано 23 км північної об'їзної дороги Львова. 

«Це буде нова дорога, категорії 1А, яка матиме 4 смуги руху, 3 мости, 7 шляхопроводів та 3 естакади. Північний об’їзд Львова скоротить час і відведе вантажні потоки від міста, з'єднуючи важливі автошляхи міжнародного значення: М-06 Київ – Чоп з М-09 Львів — Рава Руська, М-10 Львів — Краковець та М-11 Львів – Шегині за маршрутом з України в Польщу і далі до Західної Європи”, — йдеться у повідомлені  Міністерства інфрастуктури України.

 

Друга Угода між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проєкт «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза І»), як повідомляє Міністерство фінансів України передбачає надання Україні позики в обсязі 50 мільйонів євро.

 

В рамках реалізації цього проекту передбачається:

 

  • будівництво північно-східної ділянки об'їзної дороги навколо міста Тернопіль (1 черга об'їзної дороги).
  • Багаторівнева розв'язка у Рівненській області (1 черга об'їзної дороги м. Дубно).
  • Багаторівнева розв'язка у Львівській області (1 черга об'їзної дороги м. Стрий).
  • Шляхопровід над залізничними коліями у Львівській області (південна об'їзна дорога м. Львів).
  • Шляхопровід над автодорогою у Рівненській області (транспортна розв'язка) через шляхопровід Т 18-01 (2 черга об'їзної дороги м. Дубно).
  • Багаторівнева розв'язка на перетині автодороги М-19 та об’їзного шляху довкола міста Тернопіль (2 черга об'їзної дороги м. Тернопіль).
  • Розгортання Інтелектуальних транспортних систем для управління та контролю за транспортом.

 

На реалізацію проєкту, крім позики ЄІБ будуть також спрямовані кошти інвестиційних грантів та грантів технічної допомоги в рамках Інвестиційної платформи сусідства та коштів Державного бюджету України.