Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

18 травня 2020, 12:45

А чи знали ви про рейтинг європейської інтеграції областей - “Євромапа України”?

А чи знали ви про рейтинг європейської інтеграції областей - “Євромапа України”?
 
До трійки лідерів увійшли Львівщина, Івано-Франківщина та Вінниччина. Однак навіть  вони  далекі  від  ідеального  стану  справ, зазначають аналітики.
 
Південні  та  східні  області  очолюють  рейтинги у  низці  секторів  —  наприклад,  Миколаївщина має  найвищі  показники  з  нарощування  своїх експортних  потужностей  на  ринок  ЄС.  Донецька та  Луганська  області  переважають  за  кількістю  проектів   у  межах  кредитної  підтримки  з  боку  Європейського банку  реконструкції  та  розвитку  (ЄБРР)  і  Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), а Херсонська та Харківська — за обсягами  фінансування таких  проектів.  Серед  областей,  які мають найбільшу кількість підприємств із капіталом із країн ЄС, — Дніпропетровська і Харківська.
 
Дедалі  більше  українців  користуються  освітніми, науковими  та  культурними  можливостями ЄС. З  2004  до  2013  року  лише  329  студентів  скористались програмою  Erasmus  Mundus  (попередник  Erasmus+)  для навчання у Європі, а з 2014 до 2018 року цей показник зріс до 10158 студентів.
 
Середня  різниця  у  заробітних  платах  жінок  та чоловіків в Україні становить 20,7%. У державах-членах  ЄС  відповідний  показник  у  середньому сягає 16%. У середньому понад 70% персоналу облдержадміністрацій — це жінки. При цьому жінки очолюють лише 4 ОДА з 24.
 
Частка відновлюваної електроенергії в абсолютній більшості  областей  України становить  до  5%  від загального обсягу електроенергії в області, хоча середній показник в ЄС — 17% станом на 2016 рік.
Саме таку мапу на основі аналізу 8 сфер за 34 індикаторами склали аналітики Центру “Нова Європа”.

Сфери для аналізу були обрані такі:

     економічна інтеграція;
     інфраструктура;
     локальна демократія та підзвітність;
     освітня, наукова та культурна інтеграція;
     екологічна та енергетична політика;
     гендерна рівність;
     комунікація інтеграції;
     ширше партнерство.
 
Про це та багато іншого — читайте в Дослідженні Центру "Нова Європа"