Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

10 грудня 13:30
Україна пропустила майже всі терміни щодо імплементації законодавчих змін у сфері санітарних і фітосанітарних заходів Комітет з питань інтеграції України до ЄС на засіданні 9 грудня розглянув питання виконання Україною Угоди про асоціацію у сфері санітарних і фіто-санітарних заходів... докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

19 вересня 2019, 13:48

Члени Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом на своєму засіданні 17 вересня розглянули низку законопроектів, визначених Президентом України як невідкладні, на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію.

 

Члени Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом на своєму засіданні 17 вересня розглянули низку законопроектів, визначених Президентом України як невідкладні, на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію.

Законопроекти реєстр.№№ 1108, 2075 та 2041 були підтримані членами Комітету та визнані такими, положення яких не суперечать Угоді про асоціацію, праву Європейського Союзу та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України.

Метою законопроекту реєстр.№1108 є створення належної системи захисту прав споживачів фінансових послуг, усунення прогалин та неузгодженостей в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів, в тому числі у Законі України «Про споживче кредитування».

Законопроект реєстр.№2075 розроблено з метою запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів, передбачених у переглянутій Європейській хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті, а також Знаком якості для молодіжних центрів Ради Європи, врегулювання питань, пов’язаних із реалізацією молодіжної політики. Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є «надання можливості органам місцевого самоврядування у межах власних (самоврядних) повноважень створювати молодіжні центри, які б здійснювали інформаційно-ресурсне забезпечення та взаємодію державних, комунальних органів, установ, громадських об’єднань, благодійних організацій щодо реалізації державної політики у сфері молоді».

Проектом Закону реєстр.№2041 пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими передбачається в частині податку на додану вартість визнати міжнародні електронні комунікаційні послуги об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Проект Закону реєстр№1170 було визнано таким, що не відповідає праву Європейського Союзу.

Також на засіданні було розглянуто проекти Законів реєстр.№№1008 та 1032, до яких члени Комітету висловили низку зауважень та пропозицій.

Окрім цього, Комітет затвердив висновки до законопроектів, положення яких регулюються національним законодавством країн-членів Європейського Союзу та не підпадають під дію міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

Під час засідання народні депутати - члени Комітету, окрім вказаного,  затвердили персональний склад підкомітетів, створених у складі Комітету.