Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Слухання > Парламентські слухання

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Парламентські слухання

23 серпня 2016, 10:55

Парламентські слухання на тему:«Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України (оновлено)


8 червня 2016 року у Верховній Раді України за ініціативи Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції відбулися Парламентські слухання на тему:«Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України». Участь у слуханнях взяли Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік, перший заступник Голови Верховної ради України Ірина Геращенко, народні депутати, представники регіонів та єврорегіонів, науковці,  громадські діячі, дипломати.

Заслухавши інформацію про транскордонне співробітництво України, учасники слухань зазначили, що воно як форма міжнародної співпраці є ефективним чинником зовнішньої політики України, а також важливим інструментом розвитку її регіонів, міст і територіальних громад, насамперед тих, що межують із сусідніми країнами або мають усталені стосунки з територіальними партнерами в інших країнах.
«Розвиток транскордонного співробітництва як важливої складової євроінтеграції потребує зміни концептуальних підходів до розробки законодавчої бази,  її практичного втілення як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. Ініційовані нами реформи потребують залучення до їх реалізації не лише усіх гілок державної влади, а й  широкого спектру представників громадянського суспільства, управлінців, громадських діячів, науковців», - зазначила Оксана Юринець, ініціатор проведення слухань, народний депутат України, голова підкомітету регіонального розвитку і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції.

Сучасні глобалізаційні процеси мають значний вплив на соціально-економічний розвиток України, яка опинилась перед новими зовнішніми і внутрішніми викликами, що спричиняють різку диференціацію окремих регіонів. Важливим кроком для виходу із такого становища є використання потенціалу транскордонного співробітництва як інноваційного інструменту державної регіональної політики. За умов належної державної підтримки він може стати потужним каталізатором євроінтеграційних процесів в Україні.

Дієвою організаційною формою транскордонного співробітництва є єврорегіони. Співпраця в рамках єврорегіонів передбачає, насамперед, формування системи проектів, що відповідають євроінтеграційним пріоритетам державної та європейської регіональної політики, виконання робіт з розбудови транспортної та прикордонної інфраструктури, яка забезпечить сталий соціально-економічний і просторовий розвиток території та запобігатиме зростанню розривів у економічному і соціальному розвитку на кордоні ЄС з Україною. У рамках єврорегіонів транскордонне співробітництво здійснюється з 1993 року.

Транскордонне співробітництво є вагомим чинником процесу європейської інтеграції та створення Європи без внутрішніх кордонів, що цілковито відповідає пріоритетам політичного розвитку нашої держави.

Розвиток транскордонного співробітництва, окрім важливого політичного, економічного, культурно-освітнього значення, сприятиме також реалізації реформи децентралізації, коли змінюється центр концентрації процесів з глибини території до периферійних територій, що актуалізує потребу в зміні позиції «спина до спини» прикордонних районів до позиції «обличчя до обличчя».
Для сучасної України транскордонне співробітництво також відіграє роль своєрідного «полігону» для адаптації європейського законодавства та європейських механізмів фінансової підтримки. Транскордонне співробітництво є вагомим чинником процесу європейської інтеграції та створення Європи без внутрішніх кордонів, що цілковито відповідає пріоритетам політичного розвитку нашої держави.

Одним із пріорітетних завдань для Уряду є затвердження і виконання Державної програми транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, метою якої є підвищення конкурентоспроможності регіонів, ефективне державне управління у сфері регіонального розвитку, а також просторовий розвиток.

За результатами заходу було схвалено проект Рекомендацій Парламентських слухань.

Надіслати пропозиції до проекту Рекомендацій просимо до 17 червня на e-mail bagrinets@rada.gov.ua.

Матеріали до Парламентських слухань:
    Проблеми і виклики транскордонного і внутрішнього міжтериторіального співробітництва у процесах євроінтеграції та децентралізації в Україні (Зіновій Бройде – директор Державного НТЦ «Екоресурс», радник голови Чернівецької облдержадміністрації) (Додаток до доповіді)

    Євроінтеграційні проблеми розвитку транскордонного простору україни: соціально-економічний контекст (У.Я.Садова, Завідувач відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.Долішнього НАН України»)