Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

07 серпня 2020, 11:18

450 мільйонів євро на ремонт українських доріг

Україна отримає кредит на цю суму від Європейського інвестиційного банку, ратифікувавши фінансову угоду з ЄІБ. Проєкти законів, які передбачають цю ратифікацію, зараз #НаОпрацюванніКомітету.

Закопроєкт №0055  «Про ратифікацію Фінансової угоди «Європейські дороги України ІІІ (Проєкт «Розвиток транс’європейської транспортної мережі»)» між Україною та Європейським інвестиційним банком» відкриє можливість отримати кредит на загальну суму 450 мільйонів євро. А законопроєкт №0056  передбачає реалізацію першої фази проєкту, під час якої Україні буде надано кредит у розмірі 50 мільйонів євро на реалізацію проєкту Укравтодору із реконструкції доріг.

Що це за проєкт — «Розвиток транс’європейської транспортної мережі»?


«Розвиток транс’європейської транспортної мережі» — це проєкт із реконструкції доріг, який Укравтодор має реалізувати у Львівській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. Буде здійснено будівництво об’їзного шляху м. Львова та капітальний ремонт ділянок міжнародного автошляху М-05 Київ – Одеса. Для реалізації проєкту Укравтодор залучає кредитні кошти, зокрема, і кошти Європейського інвестиційного банку. Позика від останнього буде складатися з трьох траншів: перший у розмірі 100 млн євро — на проведення капітального ремонту ділянки дороги М-05 Київ – Одеса в Черкаській області, другий — 80 млн євро - на будівництво північної частини об’їзної міста Львова, і третій — 270 млн євро на проведення капітального ремонту ділянки М-05 Київ – Одеса в Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. Кредитна угода почне діяти у 2021 році. Кінцевий термін погашення кредиту – 2035 рік.

Мережа автомобільних доріг загального користування в Україні, за даними Укравтодору, має протяжність 169,5 тис. км  (з них 46,640 тис. км – автомобільні дороги державного значення). Проте стан переважної більшості цих доріг, як визнає сам Укравтодор  в обгрунтуванні проєкту, є незадовільним. Понад 9,6 тис. мостів за технічними параметрами не відповідають вимогам сучасних норм і фактичному навантаженню, 1 923 мости потребують термінового ремонту, а 86 мостів перебувають в аварійному стані.

Укравтодор також наводить дані щодо аварійності на українських автошляхах. В Україні вона є вкрай високою, в тому числі і через незадовільний стан покриття автошляхів. З 1992 р. до 2018 р. включно в Україні на дорогах і вулицях трапилось понад 1 млн 14 тис. ДТП. Найбільша аварійність спостерігається на автомобільних дорогах з високою інтенсивністю руху на підходах до великих міст: Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра та на міжнародних автомобільних дорогах.

Ухвалення законопроєктів створить правові підстави для реалізації Фінансової угоди та подальшої реалізації проєкту «Розвиток транс’європейської транспортної мережі».