Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Восьме засідання Парламентського комітету асоціації

16 Фото

Участь Постійної делегації ВР України у 138 асамблеї Міжпарламентського союзу

26 Фото

Комітетські слухання на тему: «Державна стратегія позиціонування України в світі»

26 Фото

20 вересня 2017, 17:39

19-20 вересня в Україні відбувається одна щорічних зустрічей Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19-20 вересня в Україні відбувається одна з двох щорічних зустрічей Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, що складається з народних депутатів України та їх колег з Європарламенту. Не дивлячись на те, що зазвичай зустрічі ПКА проходять в Києві або Брюсселі, цьогорічна українська частина відбувається в м. Дніпро. При цьому, перше виїзне засідання ПКА поза межами Києва – важливий жест політичної солідарності ЄС з Україною.

Варто зауважити, що з 2014-го року, з самого початку російської агресії, Дніпропетровщина однією з перших стикнулася з проблемою внутрішньо переміщених осіб, велика кількість людей, що тікали з Криму, Донецької, чи Луганської областей опинялися саме там і лише завдяки спільній роботі влади, громадських активістів та закордонних партнерів вдалося звести на мінімум негативні наслідки.

Зважаючи, що з вересня цього року Угода про асоціацію запрацювала в повному обсязі, актуальним постає питання, що можна зробити, аби вона працювала максимально ефективно? Аудит процесу імплементації та розгляд шляхів покращення співпраці - головне завдання ПКА.

Вчора, 19 вересня, делегація ПКА відвідала Авдіївку та її околиці, оцінивши масштаб руйнувань місцевої інфраструктури та житлових кварталів (51% житлового фонду міста постраждало в наслідок бомбардувань)  в результаті російської агресії та зустрілася з місцевою владою, неурядовими організаціями та представники громадянського суспільства, що дало змогу парламентарям з’ясувати потреби місцевого населення, які полягають, насамперед, в залежності від інфраструктури, яка залишилася на окупованій території – електроенергія, водопостачання. Після цього відбулася змістовна дискусія, щодо того, якою має бути роль ЄС (ініціативи Європарламенту та Європейської комісії, представники якої також входять у склад делегації)  у підтримці відбудови та розвитку регіону й забезпеченні базових, щоденних потреб населення.
За словами співголови ПКА – Миколи Княжицького,  у фінальній резолюції засідання буде багато важливих пунктів: підтримка українських позицій на міжнародній арені, недопущення маніпулювання доступом миротворців з боку РФ, економічні питання, недопущення проектів, які шкодять економіці України, Польщі та інших держав (мова йде про Другий Північний потік), а також будуть включені положення про шляхи боротьби з корупцією, після розмови з генпрокурором Юрієм Луценко, який спеціально для цього прилетів до Дніпра.
...